Ремонт Apple MacBook
Ремонт Apple Cinema
1

Kvalitní servis notebooků v Praze

Jedním z nejoblíbenějších počítačových gadgetů v současnosti jsou bezpochyby notebooky. Pevně si drží svou vedoucí pozici na trhu i přes konkurenci kompaktních tabletů a telefonů. Notebooky jsou ideální volbou z mnoha důvodů. Klíčová je jejich univerzálnost a mobilita v kombinaci s výbornými multifunkčními vlastnostmi. Jsou vysoce produktivní a uživatelsky příjemné jak pro domácí využití, tak i v práci. Bohužel kromě těchto početných výhod mají notebooky také své podstatné mínusy. Tyto gadgety jsou mnohem náchylnější ke vzniku různých poruch.

2

Proč dochází k poruchám notebooků?

Nejčastější poruchy notebooků jsou spojeny s USB porty. V důsledku nesprávného používání dochází také k poruchám DVD/CD mechanik, pevných disku a touchscreenů. Opravy notebooků z důvodu výše uvedených problémů jsou nejčastější. Čas od času dochází k poruchám baterií, monitorů, přehřátí notebooku z důvodu zaneseného chladicího systému. Nicméně nejvyšší procento závad, s nimiž se setkávají ve všech servisech notebooků, je spojeno s politím gadgetu jakoukoliv tekutinou. Další častou závadou jsou nefunkční tlačítka poškozená silným tlakem, defekty plochých kabelů atd. Zjednodušeně je možné říci, že většina poruch a závad je způsobena neopatrným zacházením uživatelů s technikou a právě tehdy vzniká potřeba rychlé a okamžité opravy notebooku. Přičemž je nutné zmínit, že k poruchám dochází dokonce i u těch nejdražších modelů notebooků, proto si nemyslete, že drahý notebook vydrží nešetrné zacházení.

3

Oprava nebo koupě nového?

Nicméně i když budete s technikou zacházet opatrně a šetrně, může se stát, že budete potřebovat opravu notebooku. Časem totiž notebooky vyžadují obnovu některých svých vlastností, zvýšení operační paměti a frekvence procesoru. Novinky v oblasti počítačových technologií se objevují každý den a pravidelně aktualizovat notebook v servisu je levnější, než si každé čtvrtletí kupovat nový. Dokonce i oprava nejdražšího dílu Vás vyjde mnohem levněji než koupě nového notebooku, nemluvě již o standardních závadách, jako jsou poruchy baterií nebo zanesení notebooku nečistotami.

IT-News

Zde najdete užitečné tipy, články, týkající se užívání tohoto počítače, recenze, IT novinky, zajímavé ve světě internetu.